пʼятниця, 28 січня 2022 р.

День пам'яті героїв Крут.


 Чому з історії Української Народної Республіки 1917-1921 рр. з множини боїв вибрано саме Крут? Бій відлунав більше 90 років тому, а суперечки і розмови про доцільність його, про роль в історії тучиться і до сьогодні. Та здається, головне не тактика бою, а народження нового українця, пробудження з довгого сну національної свідомості. Тут, в засніженному полі, 29 січня 1918 року лунало "Ще не вмерла України" і для тих бійців кожне слово мало своє особливе значення.
 Бій під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
 Завдяки звитязі та сміливості українських вояків-студентів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. В цей час відбувалися переговори між УНР і країнами Четвертого союзу. 9 лютого 1919 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
 На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. У 2006 році на залізничній станції "Крути" відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».